ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Bezpłatna komunikacja w Działdowie dla wszystkich? To realne!

Fot. Materiały prasowe BUSNEX POLAND

Urząd Miejski w Działdowie podpisał umowę na dostarczenie czterech autobusów elektrycznych, które zasilą dotychczasowy tabor komunikacji miejskiej. W związku z nową inwestycją burmistrz chciałby, aby komunikacja publiczna w mieście była darmowa dla wszystkich, nie tylko dla osób posiadających Kartę Działdowianina. 

Działdowska Komunikacja Miejska została uruchomiona w lipcu 2018 r., a następnie ustanowiona jako bezpłatna dla mieszkańców posiadających Kartę Działdowianina. Obejmuje ona 4 linie, a inwestycja w nowoczesne elektrobusy jest podyktowana rosnącą liczbą pasażerów. Samorząd postawił na elektromobilność dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w wysokości niemal 7 mln zł. Poza zakupem autobusów elektrycznych, projekt obejmuje m.in. stacje ładowania oraz infrastrukturę dedykowaną komunikacji miejskiej.

Powiększenie taboru wiąże się z coraz większym zainteresowaniem mieszkańców komunikacją miejską, a także, jak podkreśla burmistrz Grzegorz Mrowiński, dążeniem miasta do rozwijania transportu przyjaznego środowisku, aby Działdowo było miastem czystym i ekologicznym. Ze słów burmistrza wynika także, iż, niewykluczone, że komunikacja publiczna w Działdowie, po wdrożeniu programu, będzie bezpłatna dla wszystkich mieszkańców i osób odwiedzających miasto. Na razie samorząd popisał umowę na dostarczenie nowych autobusów z firmą BUSNEX POLAND. 

Komentarze obsługiwane przez CComment