Dekorglass odpadł z Ligi Mistrzów

W niedzielę, 23 stycznia w DĂźsseldorfie rozegrano mecz rewanżowy w ćwierćfinale Ligi Mistrzów w tenisie stołowym.

Borussia, podobnie jak w pierwszym meczu w Działdowie (wygrała 3:0), była lepsza i wygrała z Dekorglassem, tym razem 3:2. W pierwszym pojedynku Wenliang Xu przegrał do zera z Kallbergiem. W drugim Truls Moregard pokonał Qiu w czterech setach, a w trzecim Jakub Dyjas uporał się po pięciu setach z Karlssonem. W tym momencie Dekorglass prowadził w meczu 2:1.

W kolejnym pojedynku wygrana Moregarda z Kallbergiem dawała nam szansę na awans, po ewentualnej dogrywce (nowe zasady w LM). Niestety Moregard był słabszy i uległ rywalowi w czterech setach. W tym momencie, przy remisie w meczu 2:2, było wiadomo, że awans wywalczyła Borussia. W ostatnim pojedynku szansę gry w LM dostał Kamil Kurowski. Jego rywalem był zawodnik z Indii Achanta, który pokonał bez straty seta naszego tenisistę.

Borussia - Dekorglass 3:2
Anton Kallberg - Wenliang Xu 3:0 (11:2, 11:8, 11:8)
Dang Qiu - Truls Moregard 1:3 (11:9, 10:12, 11:13, 8:11)
Krystian Karlsson - Jakub Dyjas 2:3 (5:11, 11:8, 11:13, 11:7, 3:6)
Anton Kallberg - Truls Moregard 3:1 (8:11, 11:6, 11:7, 11:4)
Kamal Achanta - Kamil Kurowski 3:0 (11:4, 11:7, 11:4)