Dekorglass zagra z AZS Gdańsk

Dwie pierwsze kolejki superligi mamy już poza sobą, choć nie wszystkie mecze zostały rozegrane.

Przede wszystkim mecze Dekorglassu z Morlinami Ostróda i Bogorią Grodzisk nie doszły do skutku, ze względu na udział naszego zawodnika Patryka Chojnowskiego w igrzyskach paraolimpijskich w Tokio (zresztą zdobył tam złoty medal w grze pojedynczej).

Już pojutrze (środa, godzina 18.) nasza drużyna we własnej hali podejmować będzie zespół AZS Gdańsk. W drużynie gdańskiej zapewne w Działdowie wystąpi trójka zawodników: Wang Zeng Yi, Szymon Malicki i Tomasz Tomaszuk. AZS w takim zestawieniu pokonał w pierwszym meczu Olimpię-Unię Grudziądz 3:2, a w drugim wygrał z Pogonią Lębork 3:1.

Dwa dni później Dekorglass spotka się z Sokołowem w Jarosławiu. To wyjątkowo groźny rywal, który w pierwszym meczu pokonał Pogoń Lębork 3:0, w drugim wygrał 3:2 z Suchedniowem. Trener naszego zespołu Michał Dziubański w pierwszym spotkaniu z Gdańskiem będzie miał do dyspozycji mistrza paraolimpijskiego Patryka Chojnowskiego, Jakuba Dyjasa i chyba młodego Patryka Lewandowskiego.

W drugim meczu w Jarosławiu bardzo możliwe, że dojdzie nowy zawodnik Szwed Truls Moregard (lat 19), który ostatnio spisywał się bardzo dobrze w turnieju w Czechach i spotkaniach w Szwecji.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl