Dobry sezon lekkoatletów Działdowa

Trener lekkoatletów Jacek Cytlał z UKS MOSiR Działdowo dokonał podsumowania pierwszej części sezonu swoich podopiecznych. Wiele osób w różnych zawodach osiągało dobre wyniki i wysokie pozycje.

Wojciech Wasielewski, Jakub Dąbkowski oraz Zofia Konopka uzyskali awans na 28. Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w kategorii U-18 w Bielsku Białej (jednocześnie były to 54. mistrzostwa Polski). Warto przypomnieć, o czym już pisaliśmy, że Wojtek Wasielewski zdobył w Bielsku-Białej 4. miejsce w swoje konkurencji, pobijając dwukrotnie rekord życiowy. Na mistrzostwach Polski LZS w Białymstoku nasz klub reprezentowała trójka zawodników. Wojciech Wasielewski zdobył IV miejsce na 400 m p.pł., na dystansie 110 m p.pł. zajął VII miejsce. Jakub Dąbkowski zajął VII miejsce na dystansie 400 m p.pł., a na 200 m zajął XII miejsce. Zofia Konopka zajęła X miejsce w trójskoku, a w skoku w dal zajęła XXIV miejsce.

Maria Cytlał oraz Grzegorz Duchna dostali się na krajowy finał programu LDK w Sieradzu. Grzegorz Duchna zajął IV miejsce w biegu na 100 m p.pł. Maria Cytlał zajęła V miejsce w skoku w dal. Oboje występowali w kategorii U-14. Na mistrzostwach wojewódzkich LZS U-18 i open w Lubawie, nasz klub zajął wysokie 3. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Były ponadto mistrzostwa województwa w Olsztynie i Olecku w różnych kategoriach wiekowych i tam także działdowscy lekkoatleci zdobywali wysokie pozycje i często stawali na podium. Byli to: Grzegorz Duchna, Filip Modzelewski, Maria Cytlał, Antoni Konopka, Oliwia Borkowska, Patrycja Borkowska, Adam Stachewicz, Elżbieta Pietrzak, Lena Szymańska, Anna Yaitso, Tomasz Duchna, Zuzanna Juchnowska.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl