Dobry sezon lekkoatletów Działdowa

Trener lekkoatletów Jacek Cytlał z UKS MOSiR Działdowo dokonał podsumowania pierwszej części sezonu swoich podopiecznych. Wiele osób w różnych zawodach osiągało dobre wyniki i wysokie pozycje.

Wojciech Wasielewski, Jakub Dąbkowski oraz Zofia Konopka uzyskali awans na 28. Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w kategorii U-18 w Bielsku Białej (jednocześnie były to 54. mistrzostwa Polski). Warto przypomnieć, o czym już pisaliśmy, że Wojtek Wasielewski zdobył w Bielsku-Białej 4. miejsce w swoje konkurencji, pobijając dwukrotnie rekord życiowy. Na mistrzostwach Polski LZS w Białymstoku nasz klub reprezentowała trójka zawodników. Wojciech Wasielewski zdobył IV miejsce na 400 m p.pł., na dystansie 110 m p.pł. zajął VII miejsce. Jakub Dąbkowski zajął VII miejsce na dystansie 400 m p.pł., a na 200 m zajął XII miejsce. Zofia Konopka zajęła X miejsce w trójskoku, a w skoku w dal zajęła XXIV miejsce.

Maria Cytlał oraz Grzegorz Duchna dostali się na krajowy finał programu LDK w Sieradzu. Grzegorz Duchna zajął IV miejsce w biegu na 100 m p.pł. Maria Cytlał zajęła V miejsce w skoku w dal. Oboje występowali w kategorii U-14. Na mistrzostwach wojewódzkich LZS U-18 i open w Lubawie, nasz klub zajął wysokie 3. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Były ponadto mistrzostwa województwa w Olsztynie i Olecku w różnych kategoriach wiekowych i tam także działdowscy lekkoatleci zdobywali wysokie pozycje i często stawali na podium. Byli to: Grzegorz Duchna, Filip Modzelewski, Maria Cytlał, Antoni Konopka, Oliwia Borkowska, Patrycja Borkowska, Adam Stachewicz, Elżbieta Pietrzak, Lena Szymańska, Anna Yaitso, Tomasz Duchna, Zuzanna Juchnowska.