ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Koszykarski turniej oldboyów

Już w najbliższy weekend w Działdowie odbędą się VIII Mistrzostwa Polski Oldboyów 45+ w koszykówce mężczyzn oraz XII Towarzyski Turniej Juniorek Najstarszych.

Mecze tradycyjnie rozgrywane będą w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2. W turnieju kobiet zmierzą się zespoły z Warszawy, Poznania, Torunia, Rzeszowa oraz Działdowa. W rozgrywkach panów zagrają drużyny z Poznania, Zielonej Góry, Działdowa (grupa A) oraz Torunia, Krakowa i Koszalina (grupa B).

W mistrzostwach zagrają urodzeni w roku 1975 i starsi. Jeden zawodnik w drużynie może być jednak młodszy (maksymalnie urodzony w 1980 roku). W turnieju kobiet nie mogą występować zawodniczki, które grają na szczeblu centralnym. Regulamin zakłada, że przerwa od takich występów musi wynosić minimum dwa lata. Mecze składać się będą z czterech kwart po osiem minut każda.

Pierwsze spotkanie w piątek o godzinie 14.00. Gospodarze zmierzą się wtedy z drużyną z Poznania. Ostatni piątkowy mecz rozpocznie się o godzinie 20.15. W sobotę zmagania rozpoczną się o godzinie 10.00 i potrwają do około 19.00. Na niedzielę zaplanowano trzy mecze - dwa kobiet oraz mecz finałowy o godz. 12.00.