Najwyższe podium dla pary z Działdowa

W niedzielę, 12 września dwoje reprezentantów Rozbieganego Działdowa brało udział w biegach pod hasłem „Ogólnopolskie Biegi Uliczne Mazowiecka Piętnastka” w Mińsku Mazowieckim.

Ta impreza ma już bardzo bogatą historię, bieg na dystansie 15 km odbył się już po raz 25. Oprócz biegu głównego odbywały się także biegi na innych dystansach (na 5 km po raz szósty), w tym również biegi krótsze dla dzieci. Zbigniew Bartkowski biegał w tym dniu na dwóch dystansach. Najpierw zaliczył 5 km w czasie 17:48 i był najlepszym wśród biegaczy w kategorii 50 lat, a następnie pobiegł na dystansie 15 km, będąc także najlepszym, a jego czas 59:28.

- Dwa biegi w jednym dniu to było spore wyzwanie. Jednak ani wysoka temperatura i wymagająca trasa ulicami miasta, nie przeszkodziły mi w osiągnięciu bardzo dobrych wyników. Jestem zbudowany bardzo dobrą organizacją tych zawodów, były puchary, nagrody i wiele atrakcji dla publiczności. Dziękuję zarządowi mojej firmy (Heinz Glas) za pełne zabezpieczenie mnie w potrzebny sprzęt sportowy do treningów i zawodów - powiedział Zbigniew Bartkowski.

W tych zawodach na dystansie 5 km startowała Wioletta Falba. Ona także stanęła na najwyższym stopniu podium w swojej kategorii wiekowej, uzyskując czas 20:59. Podobnie jak Zbyszek, biegaczka z Działdowa także wyrażała swoje duże zadowolenie z udziału w tej imprezie.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl