Wyłącz smartofna i żyj!

Grupa młodzieży „W Rękach Młodych” zainicjowała pomysł „Wyłącz smartfona i żyj!”. Celem akcji jest uzmysłowienie wszystkim niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, jak niebezpieczne i nieodpowiedzialne jest korzystanie z telefonu w czasie przechodzenia przez jezdnie. Przypominając przy tym, że bezpieczeństwo zaczyna się od nas samych!

- Dzięki banerom zamieszczonym przy szkołach niedaleko przejść dla pieszych, organizatorzy chcą zwrócić przechodniom uwagę na to, że należy rozejrzeć się wokół, zamiast wpatrywać się w wyświetlacz telefonu. Kolejnym etapem akcji będzie namalowanie przed przejściami dla pieszych napisu „Wyłącz smartfona, żyj”, a następnie zapoznanie uczniów szkół podstawowych z materiałami promocyjnymi całej akcji – mówi Sylwester Kasprowicz.

Jak dodaje, akcja ma wartość edukacyjną i ma być zachętą do jak najmniejszego korzystania z telefonu, a większego zaangażowania w kontakty międzyludzkie.

Grupa „W Rękach Młodych” przygotowała banery dla szkół, a w całą akcję włączyła się gmina Rybno, szkoły podstawowe z Rumiana, Rybna, Hartowca, Żabin i Koszelew, organizacje pozarządowe tj. Koła Gospodyń Wiejskich „ISKRA” w Hartowcu, Koło Gospodyń Wiejskich w Rumianie, Stowarzyszenie „Żabianka” i Stowarzyszenie „Kraina Srebrnych Łąk”, a także Komenda Powiatowa Policji w Działdowie.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież