ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Znęcał się nad ojcem i trafił za kratki

Działdowski sąd zdecydował o areszcie dla mieszkańca Działdowa. 41-latek jest podejrzany o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad własnym ojcem. W przeszłości mężczyzna był już karany za to przestępstwo.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy policjanci kilkukrotnie interweniowali w jednym z mieszkań na terenie Działdowa w związku z zawiadomieniem dotyczącym awantur domowych. Uczestnikami zdarzeń był 41-letni działdowianin i jego 72-letni ojciec. Młodszy z mężczyzn nadużywał alkoholu i wszczynał kłótnie z ojcem, podczas których stosował wobec niego przemoc fizyczną i psychiczną. 

W rodzinie jest prowadzona procedura Niebieskiej Karty, a wobec 41-latka policjanci wydawali również nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. To niestety nie poskutkowało. We wtorek, 18 maja policjanci ponownie zostali wezwani na interwencję, w czasie której zatrzymali nietrzeźwego, awanturującego się 41-latka. Dwa dni później Sąd Rejonowy w Działdowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna odpowie za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą. 41-latek w przeszłości był już karany za to samo przestępstwo i odbył karę pozbawienia wolności.

Komentarze obsługiwane przez CComment