ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

"Dla wszystkich niebo i ziemia" - XV Przegląd "Promień 2023"

15 czerwca w ogrodzie terapeutycznym Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Nasielsku odbył się XV Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych "Promień 2023", pod hasłem "Dla wszystkich niebo i ziemia".

Jak podają organizatorzy, przegląd to "porcja romskich obyczajów, muzyki i ewentualnie natury". Na scenie wystąpili podopieczni DPS-ów z całej Polski, obok gospodarzy z Nasielska, także z takich miejscowości, jak: Czubin, Bramki, Kowale Oleckie, Obryte, Nowa Wieś Ełcka, Giżycko, Gniew, Nowy Dwór Mazowiecki, Pułtusk, Bądzyn, Hamernia, Karolinowo, Ciechanów, Szczutowo, Warszawa, Nowe Miszewo, Goślice, Białystok, Sadowa, Świeszewo, Ostrołęka i Zakrzewo.
W trakcie wydarzenia organizatorzy zapewnili zebranym obiad. Nie zabrakło również strefy z przekąskami. Po występach rozdano okolicznościowe dyplomy, które wręczali dyrektor nasielskiego DPS-u Agata Nowak, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki w urzędzie marszałkowskim Magdalena Biernacka oraz radna powiatu nowodworskiego Monika Nojbert.
Kulminacyjnym punktem imprezy był koncert gościa specjalnego - Hanny "Carmen" Załęskiej, który zmobilizował dużą grupę uczestników i sprawił, że plac pod sceną zapełnił się.
- Spotykamy się już po raz piętnasty - powiedziała dyrektor nasielskiego DPS-u - Jak zawsze przyświeca nam muzyka i kultura romska - nie tylko taniec, nie tylko śpiew ale i stroje. Mamy domy z pięciu województw - pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, łódzkie i mazowieckie. Łącznie z 27 placówek, z naszym domem, w tym jedna to środowiskowy dom samopomocy i jedno - warsztaty terapii zajęciowej. Do poprzedniej edycji najczęściej gościł u nas Don Vasyl ze swoim zespołem, Carmen zaś to jedna z członków jego zespołu, która w tej chwili ma własną działalność i występuje u nas po raz pierwszy. "Promień" to duże przedsięwzięcie. Na szczęście mamy ogród terapeutyczny wybudowany ze środków unijnych 11 lat temu, pogoda też dopisała. Myślę że wszyscy jesteśmy szczęśliwi. Nieprzerwanie od 15 lat to wydarzenie jest pod patronatem marszałka województwa mazowieckiego, starosty nowodworskiego i burmistrza Nasielska, którzy są też głównymi sponsorami. Chciałabym podkreślić rangę i wagę pracowników naszego Domu Pomocy Społecznej, członków Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych "Promień", które działa przy DPS-ie, bo to właśnie nasza wytężona praca daje taki efekt.

fot. autor

Komentarze obsługiwane przez CComment