ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Gala 2024: W krainie magii Walta Disney’a

Gala Noworoczna jest oszałamiającym, kompletnym widowiskiem momentami zapierającym dech w piersiach. Temat tegoroczny to „Disney – 100 lat Magii”. 

- Wszyscy wiemy kto to był Walt Disney, znamy filmy o myszce Miki, Piotrusiu Panie czy Dzwoneczku – mówiła prowadząca koncert, jednocześnie autorka scenariusza i reżyserka Agnieszka Grzejda. - Wszyscy wychowaliśmy się na jego filmach, marzyliśmy o wielkiej, niezapomnianej przygodzie, przeżywaliśmy intensywne emocje. Do dzisiaj w każdym z nas siedzi w ukryciu dziecko, które wzrusza się na filmach Disneya.

Już wchodząc do budynku Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki wkraczaliśmy w bardzo lekki, niezwykle kolorowy świat magii, w którym wszystko jest możliwe. Rozpoczęliśmy, każdy swoją, sentymentalną podroż do świata Nibylandii.

Główny cel Koncertów Noworocznych Gala jest ambitniejszy z roku na rok. Dwa lata temu na Fundusz Sztuka Młodych zebrano 19 tys. zł, przed rokiem już 40 tys. 

- Zróbmy wszystko, żeby w tym roku kwotę te podwoić – apelowała ze sceny dyrektorka PCKiSz Anna Smolińska. - Idziemy na 80 tys.

Nie pomyliła się zbytnio. Z samej tylko licytacji prowadzonej w piątek przez Małgorzatę Milewską i Edytę Bojkowską-Kolak zebrano ponad 47 tys. zł. Po doliczeniu zbiórki do puszek i wpłat na konto funduszu zebrana suma pewnie te 80 tys. przekroczy.

Więcej w „Tygodniku Ciechanowskim”

Fot. Teresa Sokołowska i Kazimierz Kosmala

Komentarze obsługiwane przez CComment