3 tysiące papierosów bez akcyzy

Makowska policja w Nowym Podosiu zatrzymała samochód osobowy marki renault. W aucie znajdowały się papierosy bez polskiej akcyzy. To nie był koniec kłopotów dwóch 60-latków z powiatu makowskiego.

We wtorek ( 4 stycznia br.) około godz. 12 funkcjonariusze wydziału kryminalnego, w związku z prowadzonym śledztwem, w miejscowości Nowy Podoś zatrzymali do kontroli drogowej Renault Clio, którym kierował 66- letni mieszkaniec pow. makowskiego. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna przewoził papierosy bez polskich znaków akcyzy (200 sztuk). Kierowca przyznał, że papierosy należą do niego.

Następnie policjanci, realizując dalsze czynności w kontekście prowadzonego dochodzenia, przeszukali dom jednorodzinny na ternie gminy Płoniawy-Bramura, gdzie znaleźli i zabezpieczyli 2 kg krajanki tytoniowej i 2.800 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. 61 – letni właściciel posesji, podobnie jak wcześniej 66-letni kierowca, przyznał, że towar należy do niego.

Przestępstwo, którego dopuścili się obaj 60-latkowie zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną oraz przepadkiem nielegalnego towaru. Uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego łącznie oszacowano na 5 tys. zł.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl