ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

50 mln zł na budowę mostu na Narwi. Przetarg ruszy jeszcze w lutym

Wizualizacja projektu

Wójt Wiesław Chrzanowski popisał z m.in. władzami Mazowsza porozumienie o dofinansowaniu budowy mostu łączącego gminę Rzewnie z gminą Rząśnik (pow. wyszkowski). Jeszcze w lutym ma zostać ogłoszony przetarg na wykonanie inwestycji. 

Niektórzy uważają, że są marzenia, których nie da się zrealizować, a jeszcze inni uważają, że nie ma rzeczy niemożliwych. Właśnie urzeczywistnia się inwestycja, na którą czeka wielu* mieszkańców gminy Rzewnie.  

W poniedziałek (12 lutego br.) wójt gminy Rzewnie Wiesław Chrzanowski popisał porozumienie w sprawie finansowania inwestycji z m.in. marszałkiem Adamem Struzikiem i wicemarszałkiem Wiesławem Raboszukiem w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Samorząd Mazowsza na ten cel przeznaczył 40 mln zł, zaś pozostałe 10 mln zł stanowi wspólne finasowanie powiatów wyszkowskiego (3 mln zł) oraz makowskiego (2,5 mln zł) oraz gmin Rzewnie (2 mln zł) i Rząśnik (2,5 mln zł). 

Wiesław Chrzanowski zapowiedział, że przetarg zostanie ogłoszony jak najszybciej, jeszcze w lutym. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie dla zaangażowanych samorządów, być może wykonawcę uda się wyłonić w pierwszym naborze. Im szybciej zakończona zostanie procedura przetargowa tym szybciej ruszą prace. Budowę zaplanowano na lata 2024-2027. 

Będziemy informować o rozstrzygnięciu przetargu. 

* Warto dodać, że inwestycja ma grono zwolenników, ale także przeciwników. Budowa obiektu nie podoba się właścicielom domków letniskowych (i całorocznych) nad Narwią po obu stronach rzeki (w obu gminach). 

Komentarze obsługiwane przez CComment