Alejki, fontanna i molo w Makowie! Miasto zrewitalizuje otoczenie zalewu

Urząd Miejski w Makowie Mazowieckim planuje kolejną dużą inwestycję. Teren nad zalewem miejskim, w Parku Sapera i nad brzegiem Orzyca zostanie zagospodarowany. Dzięki przedsięwzięciu zwiększą się możliwości rekreacyjne dla mieszkańców Makowa.

W ramach inwestycji planowane jest nowe zagospodarowanie terenów miejskich: zbiornika wodnego – Zalewu Miejskiego, Parku Sapera oraz brzegów rzeki Orzyc. Jak informuje urząd, prace obejmować będą: budowę ciągu pieszego wokół zbiornika wodnego z kostki brukowej betonowej wraz z oświetleniem oraz monitoringiem, montaż małej architektury wraz z dostawą i pielęgnacją drzew na obszarach miejskich, budowę ciągu pieszego w Parku Sapera wraz z oświetleniem oraz budowę ciągu pieszego na prawym brzegu rzeki Orzyc wraz z oświetleniem i umocnieniem skarp wału rzecznego, budowę parkingu przy zalewie miejskim, dostawę i montaż fontanny, budowę pomostów i molo oraz modernizację ścieżki edukacyjnej wzdłuż rzeki Orzyc.

Do przetargu ogłoszonego w ubiegłym miesiącu wpłynęła tylko jedna, dosyć intrygująca oferta. Szerzej na ten temat za tydzień w "TM".

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl