ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Bratobójstwo w gm. Szelków. Ofiara została uduszona

fot. K.Kujawa

Późnym popołudniem doszło do awantury w domu zamieszkiwanym przez matkę i jej dwóch synów. Starszy z braci zaczął okładać drugiego i dusić go tak długo, aż 46-latek zmarł. 

Szokujące wieści z gm. Szelków. W czwartek (23 lutego br.) bracia najpierw prawdopodobnie razem biesiadowali. Doszło między nimi do konfliktu, który przerodził się w bójkę. 47-latek miał okładać swojego młodszego brata, a następnie go dusić. Świadkowie zdarzenia wezwali karetkę. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni próbowali reanimować mężczyznę, jednak bezskutecznie. 46-latek zmarł. 

- Wobec podejrzanego 47-letniego mieszkańca gm. Szelków sąd zastosował areszt na 3 miesiące. Mężczyzna częściowo przyznał się do winy, jednak nie bezpośrednio do stawianego mu zarzutu zabójstwa - wyjaśnia prokurator rejonowa w Przasnyszu Renata Zadrożna. 

Bezpośrednią przyczyną śmierci 46-latka było nie pobicie, a uduszenie. Mężczyzna podejrzany o zabójstwo widniał wcześniej w policyjnej kartotece, m.in. za stosowanie przemocy. Tego dnia miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Za zabicie brata grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. 

Komentarze obsługiwane przez CComment