Jesienny bieg w Czerwonce

Siedem róż po raz siódmy

Na starcie corocznego biegu w Czerwonce, w niedzielę 10 października, spotkali się miłośnicy lekkiej atletyki - młodzi i starsi z kilku powiatów północnego Mazowsza.10-kilometrowa atestowana trasa wiodła drogami gminnymi i powiatową po terenach gminy. Start i meta zlokalizowane zostały przy budynku biblioteki. Nazwa biegu nawiązuje do herbu gminy, w której znajduje się wizerunek siedmiu róż.

Wystartowało 93 zawodniczek i zawodników, wszyscy dobiegli do mety. Rywalizacja o pierwsze miejsce toczyła się do samej kreski pomiędzy dwoma zawodnikami z jednego klubu - Dąbrowski Team i rozstrzygnęła się na finiszu. Ostatecznie z przewagą pięciu sekund bieg wygrał Przemysław Dąbrowski (35,14). Drugi był Radosław Mateusiak (35,19) z Różana (został mistrzem powiatu makowskiego). Jako trzeci do mety dobiegł Rafał Dzięgielewski (35,49). Wśród kobiet najszybsza była Katarzyna Napiórkowska (39,44) z miejscowości Rzewnie, reprezentantka LKS Maków Maz., podopieczna trenera Grzegorza Łuniewskiego, co pozwoliło jej na wygranie klasyfikacji powiatu makowskiego. Drugie miejsce open zajęła Monika Bytner-Kwiatkowska (40,18) z Warszawy. Podium uzupełniła Jadwiga Bojarska (43,15) z Cichawy, reprezentantka LKS Maków Maz.

Więcej w aktualnym wydaniu "Tygodnika Makowskiego" z 12 października.