Majówkę rozpoczęli jeszcze w kwietniu

Makowska policja, jeszcze z końcem kwietnia, zatrzymała dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał nawet sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, co nie przeszkodziło mu w ponownej podróży autem pod wpływem alkoholu. 

W piątek (27 kwietnia br.) w Grabowie (gm. Krasnosielc) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki VW golf. Badanie stanu trzeźwości 47-letniego kierującego wskazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna ma aktualny, sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Dzień później, w miejscowości Majki Tykiewki (gm. Sypniewo) policjanci zatrzymali do kontroli kierującego fiatem seicento. 38-latek został przebadany alkomatem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie wskazało prawie promil.  Mężczyzna stracił prawo jady.

Obydwaj kierujący odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości za które grozi kara  do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Dodatkowo 47-latek odpowie za niestosowanie się do zakazu kierowania pojazdami za co z kolei grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

- Alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie! - apeluje Monika Winnik, rzecznik prasowa makowskiej komendy. 

Weekend majowy jeszcze się nie zakończył. Jak upłynie na drogach powiatu makowskiego przekonamy się w środę. 

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl