Maków Mazowiecki. Makowianka i zmiany na lepsze

Piłkarski zespół Makowianki Maków Maz. przygotowuje się do inauguracji czwartoligowych rozgrywek. W pierwszej kolejce 7 sierpnia makowianie zagrają na wyjeździe ze Świtem Storoźreby.

W klubie z Makowa w przerwie między rozgrywkami doszło do sporych zmian. Tuż po meczach barażowych, które zapewniły Makowiance utrzymanie w IV lidze, z funkcji trenera zrezygnował Michał Złotkowski. Gdyby tego było mało, nowy trener KS CK Troszyn zabrał ze sobą dwóch podstawowych zawodników makowskiej jedenastki. W ślad za trenerem do Troszyna przenieśli się Jakub Tyska i Kacper Matusiak. Z drużyny odszedł także bramkarz Władysław Stelmach.


Część kibiców miało obawy jak będzie wyglądała przyszłość seniorskiej piłki w Makowie Mazowieckim. Zarząd klubu przyznał, że w klubie doszło do małych perturbacji, ale wszystko ma pod kontrolą. Pierwszym strategicznym ruchem było zatrudnienie nowego trenera. Władze klubu misję odbudowania drużyny powierzyli Kacprowi Masenkowi, trenerowi związanemu wcześniej m.in. z KS Łomianki i Świtem Warszawa.

Na czwartek (29 lipca) zarząd zwołał walne zebranie członków klubu. Zapowiadane są zmiany na lepsze. Trener i sympatycy Makowianki liczą również na wzmocnienia, które pozwolą realnie myśleć o utrzymaniu. Na wtorkowym sparingu na stadionie pojawili się nieliczni kibice z bojowymi hasłami na płótnie "Makowianka nigdy nie zginie". Przeciwko MKS Ciechanów na murawę wybiegło kilku testowanych piłkarzy. Mecz zakończył się remisem 1:1, wyrównującą bramkę dla gospodarzy zdobył Maciej Traczewski.

erM

Komentarze

0 #1 Kazik 2021-07-29 09:25
Kontuzjowany K. Pustoła dobry zawodnik w drużynie Makowianki

Nie masz uprawnień, aby dodać komentarz. Zarejestruj się, aby dodawać komentarze.

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl