Najlepsi spotkali się w Makowie

Zwycięzcy zawodów gminnych, najlepsze drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu makowskiego spotkały się 2 października na stadionie miejskim w Makowie Mazowieckim. To tu odbyły się XII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP z terenu powiatu makowskiego.

- Drużyny wystartowały w dwóch konkurencjach: w sztafecie pożarniczej 7x50 metrów z przeszkodami oraz w ćwiczeniach bojowych. Drużyny młodzieżowe zaś w biegu sztafetowym 400 metrów z przeszkodami i rozwinięciu bojowym - wyjaśnił st. kpt. Bartosz Kołodziejski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Maz.

Pierwsza zaprezentowała się młodzież, po nich kobiece i męskie drużyny pożarnicze.

W kategorii męskich drużyn pożarniczych miejsca na podium zajęły: I - OSP Różan, II -  OSP Sypniewo, III - OSP Szwelice (gm. Karniewo). IV miejsce zajęło OSP Załuzie (gm. Różan). Za nim uplasowały się OSP: Ogony (gm. Młynarze), Orłowo (gm. Rzewnie), Krasnosielc, Czerwonka, Bobino Wielkie (gm. Płoniawy Bramura) i Stary Szelków (gm. Szelków).

W kategorii kobiecych drużyn pożarniczych I miejsce zdobyła drużyna OSP Szygi (gm. Różan), II - OSP Karniewo, III - OSP Sypniewo, a IV - OSP Załuzie (gm. Różan).

W kategorii młodzieżowych drużyn pożarniczych OSP dziewcząt lepsza niż OSP Płoniawy-Bramura okazała się OSP Sypniewo, zaś w kategorii młodzieżowych drużyn pożarniczych OSP chłopców: OSP Sypniewo przebiła OSP Płoniawy-Bramura i OSP Szygi.

Drużyny, które zajęły pierwsze miejsce w grupie A i C, pojadą reprezentować powiat makowski na etapie wojewódzkim zawodów sportowo-pożarniczych, które odbędą się 8 października w Mławie - poinformował st. kpt. Bartosz Kołodziejski.