Niedzielne dożynki w Karniewie

Dożynki Diecezji Płockiej tym razem zorganizowane zostały, 29 sierpnia, w gościnnym Karniewie, w powiecie makowskim. Były to jednocześnie dożynki tej gminy. Dziękowano Panu Bogu za zebrane plony. Świętowano, korzystając z uroków pięknej pogody.


Delegacje z wieńcami dożynkowymi, reprezentujące dekanaty z całej płockiej diecezji i poczty sztandarowe, spotkały się przy pobliskim kościele, skąd w asyście krzyża i Orkiestry Dętej z Makowa Mazowieckiego przemaszerowały na pobliski stadion. Barwny korowód ostatni odcinek pokonał, maszerując po ruchliwej krajowej drodze. Było to możliwe przy pomocy policji, która na ten krótki moment wstrzymała ruch samochodowy.

Dożynkowe wieńce ustawiono przed sceną, gdzie odbyła się uroczysta polowa msza, celebrowana przez biskupa płockiego pomocniczego Piotra Liberę. Asystowali mu czterej inni duchowni.
Przedstawiono krótko sylwetkę starostów tegorocznych dożynek. Okazało się, że wybór nie był przypadkowy. Andrzej i Alicja Szczepańscy przynależą do parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Szwelicach. Są katolickim małżeństwem, rodzicami czwórki dzieci. Małżonkowie wspólnie prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni około 160 hektarów.

Tegoroczni starostowie dożynek przekazali chleb upieczony z tegorocznych plonów na ręce biskupa Libery i wójta gminy Karniewo Michała Jasińskiego. Ze względu na zagrożenie ze strony koronawirusa, nie dzielono się nim w tradycyjny sposób. Został on położony na stole, gdzie częstowali się nim uczestnicy dożynek. 

Więcej zdjęć w galerii internetowej TC i na jego portalu społecznościowym. Pełna relacja - we wtorkowym TC.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl