ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Nowa siedziba gminy Sypniewo za ponad 5,2 mln zł

Wizualizacja odnowionej siedziby UG w Sypniewie

Wójt gminy Sypniewo Roman Gisztarowicz, jak nam przekazał, bardzo cieszy się z trwającej inwestycji. Przede wszystkim znacznie spadną koszty utrzymania budynku, ale również zwiększy się komfort odwiedzających siedzibę samorządu petentów. 

W połowie maja urząd poinformował o zmianie adresu w związku z modernizacją dotychczasowej siedziby administracji gminy: 

"Wiele było planów, koncepcji, rozmów, dyskusji, rozwiązań i stało się. Opuszczamy stare mury Urzędu Gminy Sypniewo. Jednak z nadzieją patrzymy w przyszłość, ponieważ już niebawem rozpocznie się przebudowa naszego nowego urzędu. [...] Od poniedziałku zapraszamy do naszej tymczasowej siedziby urzędu - Gminny Ośrodek Kultury w Sypniewie, ul. Ostrołęcka 39, natomiast GOPS mieścić się będzie w Dworku Modrzewiowym - ul. Ostrołęcka 39a".

Modernizacja Urzędu Gminy w Sypniewie będzie kosztowała ponad 5,2 mln zł.

- Otrzymaliśmy na ten cel dofinansowanie z programu "Polski Ład" w wysokości 4 mln 250 tys. zł. Pozostała kwota 1 mln 15 tys. zł pochodzi ze środków własnych gminy. Cieszę się niezmiernie, że realizujemy tę inwestycję, której zakończenie planowane jest na czerwiec przyszłego roku. W starym budynku urzędu było ciasno, nie było udogodnień dla mieszkańców. Budynek zostanie przebudowany, nadbudowany, powstanie przestronna sala konferencyjna, gdzie będą odbywać się m.in sesje Rady Gminy, powstaną także nowe łazienki. Zmienimy również źródła ogrzewania na ekologiczne, a koszty utrzymania obiektu ulegną obniżeniu. Na dachu będą panele fotowoltaiczne, a piec węglowy zastąpiony zostanie pompą ciepła -  wymienia korzyści płynące z inwestycji wójt Roman Gisztarowicz. 

Wykonawcą tej inwestycji jest firma Usługi Remontowo-Budowlane Jarosław Grzankowski z Makowa Mazowieckiego.

To nie jedyne przedsięwzięcie w trakcie realizacji lub planowane do realizacji w gminie Sypniewo. Modernizowane są drogi, budynek ośrodka zdrowia przechodzi termomodernizację, remontowany jest budynek po byłym posterunku policji, gdzie w przyszłości będzie mieściła się siedziba Gminnego Ośrodka Kultury w Sypniewie, remont trwa w szkole w Gąsewie, a niebawem zacznie się również w szkole w Sypniewie. 

Komentarze obsługiwane przez CComment