ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Oszustwo na "amerykańskiego lekarza"

Do makowskiej policji zgłosiła się kobieta, od której mężczyzna podający się za amerykańskiego lekarza wyłudził pieniądze.

Poprzez jeden z portali społecznościowych oszust podający się za amerykańskiego lekarza nawiązał kontakt z mieszkanką powiatu makowskiego. Wzbudził on zaufanie i sympatię kobiety. Opowiadał o swojej pracy, o misji w Jemenie, na której aktualnie miał przebywać.  Pod pretekstem kłopotów oraz wspólnej przyszłości poprosił o pożyczkę na zapłacenie wartościowej przesyłki oraz opłatę, która umożliwi mu zwolnienie z kontraktu. Niczego niepodejrzewająca kobieta w kilku przelewach dokonała wpłat na wskazane przez mężczyznę konto.  

To nie pierwszy przypadek oszustwa tego typu na terenie powiatu makowskiego. W maju 2020 roku również ofiarą oszustów była mieszkanka powiatu makowskiego. Schemat działania sprawców był bardzo podobny. Mężczyzna podający się za amerykańskiego lekarza będącego na misji w Afganistanie nawiązał kontakt z kobietą na jednym z portali internetowych. Wzbudził zaufanie kobiety, a później pod pretekstem opłaty za zrealizowanie dla niej przesyłki wyłudził kilka tysięcy dolarów, które przelała na wskazane przez niego konto.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment