ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Po ścieżce pieszo-rowerowej na motocyklach i quadach...

fot. Urząd Miejski w Makowie Mazowieckim

"Więcej wyrozumiałości - mniej arogancji" - zaapelował do mieszkańców Urząd Miejski w Makowie Mazowieckim. Poszło o niewłaściwe zachowania, do jakich dochodzi na modernizowanym terenie przy Zalewie Miejskim.


Poniżej zamieszczamy pełną treść apelu miasta:

Każdy z nas chciałby, aby on i jego rodzina czuli się bezpiecznie w miejscach publicznych (przyp. miejsce publiczne - służy zaspokajaniu potrzeb użytkujących je osób, m.in. w zakresie rekreacji, wypoczynku, komunikacji, edukacji). Do napisania tego artykułu przyczyniły się telefony do Urzędu Miejskiego oraz do policji o braku odpowiedzialności, rozsądku oraz zwykłej kultury i przyzwoitości niektórych ludzi stwarzających zagrożenie dla otoczenia na ścieżce nad Zalewem Miejskim (ale dotyczy to także innych miejsc publicznych).
Wiemy, że nowa ścieżka przyciąga wielu chętnych odpoczynku, spaceru i relaksu, jest to miejsce publiczne, gdzie może przebywać każdy. Najważniejsze jest jednak by liczyć się z innymi ludźmi - jest to przecież podstawa kultury i dobrego wychowania. Wielu użytkowników ścieżki pieszo – rowerowej nie życzy sobie np. obecności psów spuszczonych ze smyczy czy warkotu aut, motocykli lub quadów. Takie sytuacje należy oczywiście zgłaszać policji, ale pozostaje jeszcze przyzwoitość i kultura osobista, której nie da się odkupić mandatem. W interesie wszystkich mieszkańców naszego miasta jest to, by żyło nam się lepiej i bezpiecznie funkcjonowało w naszej lokalnej społeczności (z wyrozumiałością i bez złośliwych komentarzy wobec drugiego człowieka, bez pośrednich ataków werbalnych jak również hejtu w mediach społecznościowych). Szanujmy siebie i otoczenie, cieszmy się, że mamy gdzie odpocząć, czy zabrać rodzinę na spacer 
Przypominamy, że:
  • NA ŚCIEŻKĘ PIESZO – ROWEROWĄ NAD ZALEWEM MIEJSKIM NIE MOŻNA WJEŻDŻAĆ AUTAMI, MOTOCYKLAMI I QUADAMI.
  • PSY (również te, które „on nic nie zrobi” i „on jeszcze nikogo nie ugryzł”) NALEŻY TRZYMAĆ NA SMYCZY ORAZ SPRZĄTAĆ PO NICH.
  • Osoby jeżdżące na rowerach i hulajnogach powinny zwracać uwagę na pozostałych użytkowników ścieżki i dostosować prędkość jazdy do otoczenia.
  • Prosimy również o utrzymywanie czystości i porządku w miejscach publicznych na terenie miasta zgodnie z obowiązującym regulaminem przyjętym uchwałą nr VII/123/2019 z dnia 12 grudnia 2019 r.
Miasto jak również teren obejmujący ścieżkę pieszo – rowerową nad Zalewem jest objęty monitoringiem miejskim, co już nie raz ułatwiło policji rozwiązanie spornych sytuacji.
 
Do nas również docierały sygnały o niewłaściwym zachowaniu niektórych osób korzystających ze ścieżek nad zalewem, ale też w Parku Sapera. Mieszkańcy skarżyli się na osoby niewłaściwie użytkujące ścieżki piesze oraz pieszo-rowerowe, korzystające z quadów albo motocykli. 
Policja już zapowiada wzmożone kontrole w okolicach miejsc rekreacyjnych w Makowie Mazowieckim i przypomina, że aby jeździć np. quadem trzeba mieć odpowiednie uprawnienia. 

Komentarze obsługiwane przez CComment