ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Pożar hotelu w Płońsku przy ulicy Grunwaldzkiej (zdjęcia)

autor: Piotr Bieroń

Dziś, 2 maja, około godziny 10:30, dyżurny komendy Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku otrzymał zgłoszenie o pożarze w jednym z płońskich hoteli przy ulicy Grunwaldzkiej. Ogień udało się opanować, ale akcja pożarnicza ciągle trwa.

Pożar wybuchł na trzecim piętrze budynku oraz na poddaszu. Z budynku hotelu ewakuowano pracowników, gości i pracowników pobliskich sklepów łącznie siedemnaście osób. Nikt nie został ranny.

Około godziny 14:00, komenda PSP Płońsk podała, że sytuacja pożarowa jest zlokalizowana, co oznacza, że pożar się nie rozprzestrzenia. W tym czasie trwała jeszcze rozbiórka elementów nadpalonych. Za pomocą kamer termowizyjnych sprawdzano czy nie pojawiły się nowe zarzewia ognia. Części poddasza rozbierano od wewnątrz, W działaniach zewnętrznych wzięły udział trzy podnośniki.

Przyczyna wybuchu pożaru nie jest obecnie znana. Strażacy nie wykluczają, że przyczyną mogła być awaria w fotowoltaice. Nie wykluczone, że niezbędne będą działania biegłego pożarniczego. Po zakończeniu działań ustalony zostanie rozmiar strat i dokładne przyczyny.

Do działań operacyjnych zaangażowano 22 zastępy, między innymi z Płońska, Idzikowic, Dzierzążni, Smardzewa i Nowej Wrony.

Komentarze obsługiwane przez CComment