ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Powiat makowski ma logo

Czerwony, zielony i żółty, to kolory nowego logo powiatu makowskiego. Stworzył je warszawski grafik, związany z powiatem makowskim. Już od lipca będzie figurował na oficjalnych dokumentach powiatu. Stylistyka znaku jednak nie każdemu przydała do gustu. - Nie wydawało mi się, że trzy kreski i takie coś u góry to będzie logo - dziwił się radny Bogdan Bagiński.

Autorem wspomnianego logo jest Mariusz Kasior. Nowy symbol powiatu składa się z sygnetu, części symbolicznej i logotypu, nazwy powiatu. Sygnet oparty jest na stylizowanej literze M. Kolory, w zamierzeniu autora, charakteryzują powiat makowski, w którym dominują tereny wiejskie o charakterze rolniczym stąd kolor żółty i tereny leśne, dlatego znalazł się tam również kolor zielony. Udział ilościowy tych kolorów odzwierciedla rzeczywisty stan terenów powiatu makowskiego, ponieważ prawie 1/3 jego powierzchni to lasy. Projekt nawiązuje też do nazwy powiatu, czerwony detal nad literą M, symbolizuje maki.
Autor starał się również odzwierciedlić w nieregularnym przecięciu stylizowanej litery M rzeczywiste ukształtowanie Góry Krzyżewskiej widzianej w panoramie.

Komentarze obsługiwane przez CComment