ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Strażacy po niecałym roku pożegnali komendanta Cezarego Pałubińskiego

fot. KP PSP Maków Maz.

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Mazowieckim odbyło się uroczyste pożegnanie brygadiera Cezarego Pałubińskiego, który został powołany na stanowisko komendanta niecały rok temu - 22 kwietnia ub. r. Jego obowiązki przejął dotychczasowy dowódca JRG młodszy brygadier Michał Kacprzycki. 

Jak informuje Bartosz Kołodziejski, oficer prasowy KP PSP w Makowie Maz., pełniący obowiązki zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Maciej Bieńczyk 16 lutego br. wręczył decyzję Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP o odwołaniu że stanowiska komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Mazowieckim bryg. Cezarego Pałubińskiego. Tego samego dnia nastąpiło powierzenie pełnienia obowiązków komendanta KP PSP w Makowie Mazowieckim mł. bryg. Michałowi Kacprzyckiemu - dotychczasowemu Dowódcy JRG PSP w tej jednostce. 

- Podczas uroczystego apelu, p.o. zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Maciej Bieńczyk serdecznie podziękował komendantowi za ponad 35 lat służby na rzecz polskiego pożarnictwa i ochrony przeciwpożarowej. W swoim wystąpieniu wspomniał także o bardzo dobrej współpracy z jednostkami OSP oraz jednostkami samorządu terytorialnego - relacjonuje Bartosz Kołodziejski.
 
Komendanta pożegnał także starosta Mirosław Augustyniak, który podziękował mu za zaangażowanie, współpracę, podejmowanie niekiedy trudnych wyzwań jakie stawiała na swojej drodze służba oraz fachową wiedzę, którą dzielił się przez wszystkie lata. W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele makowskich samorządów i instytucji. 
 
Zdający obowiązki pożegnał się ze sztandarem całując jego płat i oddając honory.
Komendant Pałubiński w swojej zawodowej pracy nieustannie podnosił kwalifikacje. Warto wspomnieć, że pracę zaczynał od pracy w jednostce PSP w Ostrowi Mazowieckiej, następnie pracował w jednostce makowskiej i ostrołęckiej, skąd awansował w ubiegłym roku na komendanta KP PSP w Makowie Maz. Za swoją pracę na rzecz pożarnictwa otrzymał następujące odznaczenia: Brązowy Krzyż Zasługi, Srebrny Medal za Długoletnią Służbę, Brązowy Medal za Zasługi dla Obronności, Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa oraz Krzyż Służby Niepodległości.
 
Obecnie nie wiadomo jeszcze, czy pełniący obowiązki komendanta Michał Kacprzycki zostanie nim mianowany na stałe. 

Komentarze obsługiwane przez CComment