ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Ulotki kandydata na wójta gm. Szelków kolportowane w dniu wyborów i podarcie karty w gm. Rzewnie

Jak już informowaliśmy wczoraj, w powiecie makowskim policja odnotowała dwa incydenty związane z wyborami. Jeden dotyczył nieprzestrzegania ciszy wyborczej, a drugi zniszczenia karty do głosowania. 

W Dzierżanowie (gm. Szelków) nieznany sprawca, w trakcie trwania ciszy wyborczej, kolportował ulotki w budynku wielorodzinnym. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że były to materiały wyborcze kandydata na wójta Marcina Chrzanowskiego oraz kandydatów do Rady Gminy Szelków z jego komitetu. Policja poszukuje sprawcy. Grozi mu grzywna za agitację w czasie ciszy wyborczej (art.498 kw). 

Natomiast w Rzewniu doszło do poważniejszego zdarzenia. Około godz. 14:30 obwodowa komisja nr 1 zgłosiła, że 46-letnia kobieta, mieszkanka tej gminy, podarła kartę do głosowania z kandydatami do Rady Powiatu Makowskiego. Policji tłumaczyła, że w trakcie głosowania pomyliła się, dlatego zniszczyła kartę, którą następnie pozostawiła w siedzibie komisji. To przestępstwo. Za zniszczenie karty do głosowania grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności (art. 248 par.3 kk). 

Komentarze obsługiwane przez CComment