ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

WOŚP w Makowie Mazowieckim i Różanie

fot. MDK Maków Maz.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w Makowie nieprzerwanie od 29 lat. Jej sztab od początku mieści się w Miejskim Domu Kultury. Od 25 lat kieruje nim Katarzyna Wojnarowska.

W tym roku do kwestowania zgłosiło się 70 wolontariuszy z Makowa oraz kilku okolicznych miejscowości: Szelkowa, Krasnosielca, Płoniaw, Jaciążka i Chodkowa. Kwestujący, to głównie uczniowie szkół podstawowych i średnich.

- Jestem szczęśliwa, że nasza orkiestra wciąż gra, a chętnych do udziału nie ubywa wręcz przeciwnie jest ich coraz więcej i choć tym razem w samym Makowie kilku wolontariuszy nam "wypadło" z powodu choroby, to ci którzy wyszli na ulice nie szczędzili wysiłku aby ten brak nadrobić - mówi szefowa sztabu.

Akcji towarzyszyły imprezy kulturalne i sportowe.

Ze wstępnych obliczeń wynika, że zebrano 40 468,54 zł. To ponad 8 tysięcy złotych więcej niż w ubiegłym roku (32 251,85 zł.) i nie jest to ostatnie słowo, bowiem trwa jeszcze akcja na Allegro i w E-Skarbonce.

Zbiórka pieniędzy przebiegła spokojnie, a nad jej bezpieczeństwem dyskretnie czuwali makowscy policjanci.

Prężnie działa także sztab w Różanie. Tamtejszym wolontariuszom udało się zebrać 37,5 tys. zł. To rekord!wosp-makow-2023

fot. Alina Melnicka

Komentarze obsługiwane przez CComment