ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Zapłacą połowę ceny za kastrację psów i kotów

Zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

Urząd Miejski w Makowie Mazowieckim pokryje połowę kosztów kastracji kotów i psów mieszkańców miasta. To jeden ze sposobów zapobiegania bezdomności zwierząt.

Zwykle, przed zakupem czy przygarnięciem zwierzęcia, potencjalny właściciel kalkuluje, czy stać go na utrzymanie czworonożnego przyjaciela. Jednak nie zawsze tak jest, czasami zwierzę pojawia się w czyimś domu nagle, zmienia się sytuacja finansowa właściciela. Życie, jak to życie, bywa nieprzewidywalne.

Kastracja jest jednym z podstawowych zabiegów wykonywanych w gabinetach weterynaryjnych. Jednym ze sposobów kastracji jest także tzw. sterylizacja, czyli pozbawienie możliwości rozrodu samic danego gatunku zwierzęcia. O ile kastracja kotów i psów (samców) nie kosztuje wiele, sterylizacja jest nieco droższa. W przypadku przedstawicielek dużych psów sterylizacja może kosztować do 400 zł. Kastracja dużego psa to koszt ok. 300 zł. Kastracja kotów jest nieco tańsza.

Wiele właścicieli czworonogów rezygnuje z tego zabiegu, uznając go za drogi i niepotrzebny. To nieprawda. Kastracja psów i kotów wpływa na zmniejszenie skali bezdomności wśród zwierząt. Jest też korzystne dla zdrowia pupili, minimalizuje także przykre odczucia zapachowe w przypadku moczu samców.

Urząd Miejski w Makowie Mazowieckim wyszedł naprzeciw osobom, które nie decydowały się na kastrację swoich zwierząt ze względów finansowych i pokrywa połowę kosztu zabiegu. Oferta dotyczy wyłącznie mieszkańców tego miasta.

Warunkiem skorzystania z oferowanego przez samorząd dofinansowania jest złożenie w urzędzie odpowiedniego wniosku, okazanie aktualnego dowodu na szczepienie psa przeciwko wściekliźnie oraz dowodu opłacenia w przychodni weterynaryjnej pozostałych 50 procent kosztów zabiegu.

Zabiegi będą wykonywane w Przychodni Weterynaryjnej "Bonifacy" zlokalizowanym na ul. Przasnyskiej 28 w Makowie Mazowieckim.

Więcej informacji na ten temat można uzyskać w makowskim Urzędzie Miejskim lub pod numerem telefonu: 29 714 21 33.

Warto zdecydować się już teraz, gdyż samorząd zapowiedział, że akcja będzie trwała do końca roku lub do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel.

Komentarze obsługiwane przez CComment