Bieg po zdrowie

Dużym zainteresowaniem cieszył się VIII Bieg uliczny im. Ojca Bernarda Kryszkiewicza, który w ostatni czwartek odbył się na części Starego Rynku w Mławie. Na starcie stanęło kilkuset dzieci urodzonych w 2011 roku i młodszych. Zawodnicy (najmłodsi biegali z rodzicami) ostro ze sobą rywalizowali, choć, jak wielokrotnie przypominali organizatorzy, najważniejszy  sam udział w biegu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i słodkie upominki, a trzej pierwsi  w każdej z sześciu kategorii wiekowych dziewcząt i chłopców – także specjalne medale i dyplomy.  Pucharami wyróżniono najlepsze placówki oświatowe. Na zakończenie wśród tych, którzy ukończyli bieg, rozlosowano nagrody. Jak w poprzednich latach, tę imprezę zorganizowały parafia św. Stanisława BM oraz Miejski  Ośrodek Sportu i Rekreacji, przy pomocy  nauczycieli wychowania fizycznego. Celem były: promocja zdrowego stylu życia i rodzinnych form spędzania wolnego czasu oraz integracja przez sport.

Patron tych zawodów, o. Bernard Kryszkiewicz (1915 – 1945), urodził się w Mławie, należał do Zgromadzenia Pasjonistów. Zmarł w Przasnyszu, niosąc pomoc mieszkańcom chorym na tyfus. W Watykanie toczy się jego proces beatyfikacyjny. W br. papież Franciszek promulgował dekret o heroiczności jego cnót.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl