ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Długi weekend. Upojeni w Święto Niepodległości

Mławscy policjanci, prowadząc wzmożone kontrole na drogach w ostatni tzw. długi weekend, w Święto Niepodległości zatrzymali dwóch pijanych kierowców. Każdy  z nich miał w organizmie ponad 3 prom. alkoholu.

Na wiadukcie Szreńskim w Mławie kierujący audi, nie zachowując należytej odległości, uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Okazało się, że kierownicą audi siedział 31-letni  obywatel Ukrainy, przewoził troje pasażerów.

Z kolei na terenie gminy Lipowiec Kościelny obywatelską odpowiedzialnością wykazał się przypadkowy świadek. - Zauważył kierującego mercedesem, jadącego z naprzeciwka całą szerokością jezdni. Musiał zjechać na pobocze, by uniknąć zderzenia. Zawrócił i ruszył za podejrzanie zachowującym się kierowcą,  a następnie zatrzymał go i odebrał mu kluczyki -  relacjonuje asp. szt. Anna Pawłowska z KPP w Mławie.   Mercedesem kierował 50-letni mieszkaniec powiatu  działdowskiego.

Obaj kierowcy zostali osadzeni w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty. Grozi im wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

Komentarze obsługiwane przez CComment