ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Furiat z belką z gwoździami rozbijał samochody

Fot. KPP Mława

Pięćdziesięciodwuletni mężczyzna z furią uszkodził dwa zaparkowane samochody i radiowóz na ul. Leśnej  w Mławie oraz zaatakował policjantów. Dwom rannym funkcjonariuszom udzielono pomocy lekarskiej.

Do zdarzenia  doszło 5 czerwca tuż przed ósmą wieczór. -  Interweniował patrol prewencji, który wjeżdżając na ulicę przy targowisku, został zaatakowany przez agresywnego mężczyznę. Agresywny mężczyzna uderzał drewnianą belką z gwoździami w przednią i boczną szybę radiowozu,  rozbijając je i  raniąc policjanta. Patrol odjechał kilka metrów dalej, by pozostawić radiowóz i zatrzymać agresora. Mężczyzna, na widok interweniujących policjantów, uciekł do pobliskiej budki na targowisku i zabarykadował się. Wewnątrz miał pojemnik z benzyną, łom i belki nabite gwoździami. Interweniujący policjanci wezwali wsparcie. Agresywny mężczyzna groził, że ich zabije. W pewnym momencie opuścił swoją kryjówkę i wymachując belką z gwoździami uderzył nią jednego z funkcjonariuszy. Został natychmiast obezwładniony i zatrzymany - opisuje asp. szt. Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji.

Jest to mieszkaniec Mławy. Był trzeźwy. -  Z miejsca interwencji został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej i pobrano krew do badań na obecność środków odurzających w organizmie.  Został osadzony w policyjnym areszcie. Dwaj policjanci wymagali zaopatrzenia medycznego. Agresor odpowie za czynną napaść na policjantów z użyciem niebezpiecznego narzędzia, grożenie im pozbawieniem życia oraz  przestępstwo uszkodzenia mienia. Zgodnie z kodeksem karnym grozi, mu do 10 lat pozbawienia wolności. Czynności mławskiej policji realizowane są pod nadzorem prokuratora rejonowego- informuje asp. Pawłowska.

Komentarze obsługiwane przez CComment