ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Groził matce, podpalił słomę i uciekał przed policjantami

Nietrzeźwy 18-latek  groził matce spaleniem domu rodzinnego. Uszkodził drzwi i podpalił kilka bel słomy na polu. A potem uciekał skuterem przed interweniującymi policjantami.

Do zdarzenia doszło we wtorek (15.08) wieczorem, na terenie jednej z gmin pow. mławskiego. Policjanci otrzymali zgłoszenie, dotyczące nietrzeźwego 18-latka, który groził matce podpaleniem domu rodzinnego. Uszkodził drzwi wejściowe, podpalił także kilka bel słomy składowanej na polu. Po wszystkim wsiadł na skuter i odjechał. Podczas policyjnej interwencji nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Chwilę później został jednak zatrzymany i obezwładniony przez mławskich policjantów. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Jak oświadczył w rozmowie z mundurowymi, pił alkohol od rana, zażywał także narkotyki. W użytkowanym przez niego pomieszczeniu policjanci odnaleźli susz konopi indyjskiej. Od zatrzymanego pobrano krew do badań na obecność środków odurzających. Został osadzony w policyjnym areszcie.                                   

W środę (16.08) usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia, gróźb karalnych, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości w warunkach recydywy, posiadania środków odurzających oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Jest także osobą podejrzaną o stosowanie przemocy domowej, wszczęta została procedura „Niebieskich Kart”. Wobec agresywnego 18-latka zastosowano nakaz opuszczenia domu oraz zakaz zbliżania się do matki. Zatrzymanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze obsługiwane przez CComment