ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Humanitarny gest radnych powiatowych

Prawie 19 tys. zł złożyli radni Rady Powiatu Mławskiego na pomoc uchodźcom wojennym  z Ukrainy i mieszkańcom tego kraju, którzy  mimo działań zbrojnych pozostali w swojej ojczyźnie.

Dobrowolne datki, czyli po ok. 1 tys. zł, radni wrzucali do "kapelusza" przewodniczącego Rady Powiatu  Jana Łukasika.  Na ostatniej sesji RP złożył on sprawozdanie z zagospodarowania zebranych pieniędzy. I tak za 10,9 tys. zł zakupiono 100 materaców dla uchodźców, którzy przez pół roku znajdowali schronienie w Mławskiej  Hali Sportowej. 1.471, 68 zł  wydano na zakup wody mineralnej, która trafiła na Ukrainę.  Pozostałą kwotę  - 6.328,32 zł - wpłacono na specjalne konto Caritas Polska, która prowadzi szeroką akcję pomocy dla Ukraińców.

"Dziękujemy! Za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka, za solidarność i pomoc okazaną Ukrainie oraz nadzieję niesioną jej mieszkańcom. Państwa wielkie serce i wiara w ludzi, którym pomogliście, to wielki dar dzielenia się dobrem" - napisał ks. dr Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska, w okolicznościowym liście do Rady Powiatu Mławskiego.

Jan Łukasik w rozmowie z nami podkreślał, że jest niezmiernie wdzięczny koleżankom i kolegom z rady za ofiarowane przez nich pieniądze.

W Mławskiej Hali  Sportowej uchodźcy wojenni z Ukrainy przebywali od 5 marca do 11 sierpnia br. W niej znajdowali tymczasowe schronienie. Podarowane im materace,  zakupione z datków radnych powiatowych,  teraz są niepotrzebne, ale w każdej chwili mogą być wykorzystane.  Są złożone  w  magazynie. -   Jesteśmy na strategicznej liście obiektów  wojewody mazowieckiego. W  potrzeby przyjmiemy kolejną grupę uchodźców - mówi Dariusz Sowiński, dyrektor MHS.

Komentarze obsługiwane przez CComment