Kierowcy pod wylewem alkoholu lub narkotyków

Podczas ostatniego tzw. długiego weekendu na drogach w powiecie mławskim nie doszło do wypadku. Niemniej jednak policjanci, prowadząc wzmożone kontrole, zatrzymali kilku   kierowców pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. 

1,5 prom. alkoholu miał w organizmie, a ponadto sądowy zakaz kierowania pojazdami, kierowca skutera,  37-letni mławianin. Policja wyeliminowała go z ruchu dzięki informacji uzyskanej od przypadkowego świadka.  

W niedzielny ranek w na drodze wojewódzkiej w Turzy Małej (gm. Lipowiec Kościelny, kierujący toyotą  27-letni mławianin, na terenie zabudowanym o 24 km na godz. przekroczył dozwoloną prędkość.  Okazało się jechał bez  uprawnień i był w stanie nietrzeźwości (1,9 prom). Przyznał się, że w poprzedni wieczór wypił pół litra wódki.

W poniedziałek na terenie Mławy, kierujący mercedesem 23-letni mieszkaniec tego miasta, wyprzedzał inne pojazdy na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. Był pijany (1,2 prom. ), a poza tym  miał zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany przez sąd.

W piątek wieczorem w Mławie patrol policyjny zatrzymał do kontroli 26-letniego kierowcę volkswagena golfa. Kierował on pojazdem wbrew sądowemu zakazowi, a do tego  znajdował się pod wpływem środków  odurzających, pobrano od niego krew do badań.  W jego samochodzie znaleziono kilka porcji handlowych narkotyków.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl