ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Mdzewo. Pijany rowerzysta na szybie volkswagena

Na drodze relacji Mdzewo- Bogurzyn w piątek przed północą  kierująca volkswagenem potrąciła rowerzystę Cyklista  trafił do szpitala w Mławie.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierująca volkswagenem 40-letnia mieszkanka pow. mławskiego,  za  Mdzewem, potrąciła rowerzystę, który prawdopodobnie, tuż przed potrąceniem  wykonał gwałtowny manewr, zjeżdżając do osi jezdni .Wstępnie ustalono także , że rower którym poruszał się mężczyzna był nieoświetlony, a on sam nie miał na sobie elementów odblaskowych. Badanie wykazało, że 21-letni mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie  ponad 2,3 promila alkoholu. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Mławie, gdzie pozostał na obserwacji. Kierująca volkswagenem była trzeźwa. 

Policja ostrzega - trzeźwość na drodze to podstawa, która dotyczy nie tylko kierujących samochodami, ale także rowerzystów. Nietrzeźwy rowerzysta na drodze to poważne zagrożenie bezpieczeństwa - w szczególności dla niego samego. Kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem drogowym, za które grozi mandat w wysokości 2500 zł.

Komentarze obsługiwane przez CComment