ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Wysłała towar, nie otrzymała pieniędzy

Il.

Niemal w każdym tygodniu do mławskiej Komendy Powiatowej Policji zgłaszają się osoby oszukane przy sprzedaży lub zakupie towarów online. W tygodniu przed świętami zgłosiła się mieszkanka powiatu mławskiego, wcześniej mieszkaniec Mławy.

 Kobieta wystawiła na sprzedaż na popularnym portalu ogłoszeniowym telefon wart kilka tysięcy złotych. Za pomocą komunikatora, skontaktował się z nią kupujący. Kobieta nie korzystała z opcji bezpiecznej przesyłki, oferowanej przez administratora portalu. Kupujący sam wygenerował etykietę do przesyłki i zaproponował opcję dostawy "za pobraniem". Kobieta wysłała towar. Po pewnym czasie, gdy telefon został już odebrany przez kupującego, kobieta zorientowała się, że przesyłka nie zawierała opcji "za pobraniem", więc pieniędzy nie otrzyma. Oszukana zdecydowała się powiadomić policję.
- Kupując lub sprzedając na portalu ogłoszeniowym, wybierajmy opcję bezpiecznych przesyłek, oferowanych przez administratora. Nie udostępniajmy swoich danych oraz danych konta. W miarę możliwości korzystajmy z lokalnych ofert, tak by osobiście nawiązać kontakt ze sprzedającym lub kupującym, sprawdzić towar przed zakupem, otrzymać zapłatę bezpośrednio - radzi asp. szt. Anna Pawłowska z KPP w Mławie.

Więcej w TC

Komentarze obsługiwane przez CComment