ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Miejskie autobusy zostają

Mławska Komunikacja Miejska wozi pasażerów od października 2014 roku i zgodnie z podpisaną umową między burmistrzem i prezesem Mławskiego Przedsiębiorstwa Drogowo- Mostowego, będzie to robić nadal przez kolejne cztery lata, do 2026 roku. 

Koszty działalności miejskiej komunikacji mają wynieść około 2 mln zł rocznie. Przypomnijmy, że  korzystanie z autobusów MKM jest bezpłatne dla osób uprawnionych do tego ustawowo oraz dla posiadaczy Karty Mławiaka. Kartę posiada blisko 14,5 tys. mieszkańców miasta, a w ubiegłym roku kolejne 454 wnioski o wydanie takowego dokumentu wpłynęły do kancelarii mławskiego ratusza.

Jak wynika z danych PRDM, które organizuje pracę MKM, rocznie miejskimi autobusami przewożonych jest około 400 tys. pasażerów. To potwierdza, że nawet w takim 30- tysięcznym mieście, jak Mława, tego rodzaju usługi publiczne są potrzebne.

Obecnie w ramach MKM pasażerów wozi 6 autobusów  marki Scania, które były w leasingu, ale zostały już spłacone i obecnie są własnością PRDM, czyli spółki miejskiej. Są to już jednak pojazdy liczące 15-18 lat i sporo przejechanych kilometrów. Do tego paliwożerne, co w ostatnim czasie ma niebagatelny wpływ na  koszty ich utrzymania.

- Dlatego przymierzamy się do stopniowej wymiany taboru na bardziej oszczędne i mniejsze  pojazdy. Najdalej w kwietniu br. na miejskie trasy wyjadą dwa mniejsze autobusy marki Mercedes, które będą mogły przewozić do 30 pasażerów i będą one  spalały o połowę mniej paliwa. To na początek, potem w miarę możliwości finansowych, chcemy kontynuować wymianę pojazdów - informuje Mariusz Goździewski, prezes MPDM.

Komentarze obsługiwane przez CComment