ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Mławianie wreszcie będą mieli lodowisko

Mieszkańcy Mławy już nie będą musieli jeździć do Działdowa, Przasnysza czy Strzegowa  aby pohasać sobie na łyżwach. 6 grudnia br. ma być otwarte tu – na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, za krytą pływalnią  - zadaszone lodowisko  o powierzchni 600 m kw.  Sztuczne, czyli uniezależnione od warunków atmosferycznych.

Informację o tym podał burmistrz Sławomir  Kowalewski na konferencji prasowej. Jest to efekt umowy władz miasta ze spółką HFTRADECO Rafał Herzyk. - Od kilku lat  szukaliśmy optymalnego rozwiązania, które pozwoliłoby zapewnić mieszkańcom Mławy rozrywkę na najwyższym poziomie, a równocześnie nie wiązało się z wielkimi kosztami bieżącymi dla samorządu – tłumaczył burmistrz. Według niego te  oczekiwania spełnia  właśnie firma HFTRADECO.

Należy do niej kilkanaście lodowisk w Polsce. W Mławie zamontuje ona taflę o wymiarach 20 na 30 m.  Będzie ona otwarta do końca lutego przyszłego roku,  codziennie w godzinach 9 – 21. Jednocześnie będzie mogło na niej przebywać 130 osób.

Więcej w najbliższym papierowym wydaniu „TC”.

(kj)

Komentarze obsługiwane przez CComment