ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Niebezpieczne kryptowaluty

Szansa na zarobienie pieniędzy na tzw. kryptowalutach  może być iluzoryczna. Więcej, może być pułapką zastawioną przez oszusta. Przekonała się o tym 47-letnia mieszkanka powiatu mławskiego.

- Wszystko zaczęło się dwa miesiące temu, kiedy to oszust skontaktował się z nią za pomocą popularnego komunikatora. Zaoferował pomoc w pomnożeniu środków finansowych, dzięki bezpiecznym inwestycjom na rynku kryptowalut. Za jego namową  47-latka przelała kilkaset złotych, zainstalowała też na swoich urządzeniach oprogramowanie do obsługi zdalnego pulpitu. Przy próbie wypłaty pieniędzy, okazało się, że jest to niemożliwe,  a kontakt z "doradcą" klienta się urwał - relacjonuje asp. szt. Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

I radzi: - Przede wszystkim kieruj  się zdrowym rozsądkiem. Obietnica superatrakcyjnej inwestycji, to najczęściej metoda działania oszustów. Pamiętaj, tylko posiadacz konta może się do niego logować i wykonywać transakcje. Nigdy nikomu nie  udostępniaj swojego konta bankowego i danych logowania oraz danych karty płatniczej. Jeśli "konsultant" proponuje ci zainstalowanie oprogramowania do obsługi zdalnego pulpitu, możesz być pewien, że to oszustwo.

Komentarze obsługiwane przez CComment