Niebezpieczne kryptowaluty

Szansa na zarobienie pieniędzy na tzw. kryptowalutach  może być iluzoryczna. Więcej, może być pułapką zastawioną przez oszusta. Przekonała się o tym 47-letnia mieszkanka powiatu mławskiego.

- Wszystko zaczęło się dwa miesiące temu, kiedy to oszust skontaktował się z nią za pomocą popularnego komunikatora. Zaoferował pomoc w pomnożeniu środków finansowych, dzięki bezpiecznym inwestycjom na rynku kryptowalut. Za jego namową  47-latka przelała kilkaset złotych, zainstalowała też na swoich urządzeniach oprogramowanie do obsługi zdalnego pulpitu. Przy próbie wypłaty pieniędzy, okazało się, że jest to niemożliwe,  a kontakt z „doradcą” klienta się urwał – relacjonuje asp. szt. Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

I radzi: - Przede wszystkim kieruj  się zdrowym rozsądkiem. Obietnica superatrakcyjnej inwestycji, to najczęściej metoda działania oszustów. Pamiętaj, tylko posiadacz konta może się do niego logować i wykonywać transakcje. Nigdy nikomu nie  udostępniaj swojego konta bankowego i danych logowania oraz danych karty płatniczej. Jeśli „konsultant” proponuje ci zainstalowanie oprogramowania do obsługi zdalnego pulpitu, możesz być pewien, że to oszustwo.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl