ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Pomóżmy Rafałowi

Czternastoletni Rafał Tomaszewski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie, cierpi na ciężką chorobę.  Niebawem będzie  poddany operacji w Instytucie Paleya w Warszawie. Potrzeba na to ok. 100  tys. zł, co przekracza możliwości finansowe jego rodziny.

- Nasz synek mierzył się z zaburzeniami równowagi i nieprawidłowym chodem, przez co traktowany był jak dziecko z mózgowym porażeniem dziecięcym. Jak się później okazało – źródło problemu było zupełnie gdzieś indziej.  Te nieprawidłowości nie dawały nam spokoju, więc po konsultacji z lekarzem udaliśmy się na badania genetyczne, które wykazały, że nasz Rafał cierpi na dziedziczną paraplegię spastyczną,  Rafał ma też problem z utrzymaniem równowagi. Nie potrafi jeździć na rowerze, ale podjął się nauki jazdy na trójkołowym! – piszą rodzice na stronie internetowej Fundacji Siępomaga.

Co więcej: - Udało mu się, a to jeszcze bardziej utwierdza nas w przekonaniu, że ma ogromną wolę walki i determinację, by w przyszłości móc być sprawnym i szczęśliwym. Jest mądrym i pogodnym chłopcem. Interesuje się geografią, historią, uwielbia muzykę, śpiew. Hoduje również rybki i pod czujnym okiem dziadka – gołębie. Jednak dużym utrudnieniem i wyzwaniem, któremu musi sprostać, jest sztywny, spastyczny chód – dodają rodzice.

Planowane leczenie Rafała ma być długotrwałym procesem, obejmującym operację, gipsowanie, ortezy i intensywną rehabilitację.

Zbiórkę pieniędzy  na leczenie  14-latka z Mławy prowadzi  Fundacja Siepomaga. Dotychczas darczyńcy złożyli 28 tys. zł

Aby wesprzeć leczenie Rafała, wystarczy otworzyć stronę internetową tej Fundacji,  są na niej wskazówki i niezbędne dane. Pieniądze można przekazywać  przelewem internetowym albo wysyłając SMS na numer 75365 o treści 0400465. Gotówkę można też wpłacić (tradycyjny sposób) na konto bakowe: 12 2490 1028 3587 1000 0040 0465, tytułem „Darowizna Rafał”.  Adres odbiorcy:  Fundacja Siepomoga, pl. Władysława Andersa 3, 61 - 894 Poznań.

(kj)

Komentarze obsługiwane przez CComment