ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

W ofertach można przebierać. Będzie więcej hydraulików?

Mnóstwo ofert, adresowanych do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, branżowych i średnich oraz ich rodziców, nauczycieli i doradców zawodowych,  zaprezentowano na XII. Forum Edukacji Młodzieży w Mławie.

Miejscowe zespoły szkół zachęcały do podjęcia nauki na kierunkach: budowlanym, elektronicznym, przetwórstwa  rolno-spożywczego, gastronomicznym, ekonomicznym i oczywiście ogólnokształcącym. Na miejscu (w ZS nr 2) można też zdobyć zawód technika eksploatacji portów i terminali oraz technika logistyki.

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w, leżącym pod Mławą, Iłowie - Osadzie kształci m.in. techników leśników i mechaników. Jest tam również oddział przygotowania wojskowego. 

Nie lekceważmy też ofert Ochotniczego Hufca Pracy  oraz Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości. Mogą to być propozycje szczególnie atrakcyjne dla młodzieży z rodzin uboższych. Cech, w porozumieniu ze szkołami,  kształci blacharzy samochodowych, cukierników, elektryków i robotników  kilkunastu innych specjalności. Co więcej, zapewnia uczniom wynagrodzenie w wysokości od 600 do ponad 700 tys. zł, a do tego dodatkowe świadczenia – np. deputaty.

Na targach pojawili się  delegacje kilku wyższych uczeni.

Więcej w bieżącym papierowym wydaniu „TC”.

(kj)

Komentarze obsługiwane przez CComment