ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

W Szumsku (pow. mławski) brat zamordował siostrę

W miejscowości Szumsk w gminie Dzierzgowo doszło do brutalnego zabójstwa. Zamordowano 45-letnią kobietę, matkę dwójki dzieci. Kilka godzin po tej zbrodni, w Olsztynie zatrzymano brata ofiary. 27-latek przyznał się do winy, a prokuratura postawiła zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu dożywocie. - Okoliczności zabójstwa były drastyczne - poinformował mławski prokurator Marcin Bagiński. 

Do zabójstwa kobiety doszło we wtorek 14 listopada między godziną 11 a 14. Brata 45-letniej wdowy zatrzymano około godziny 21 w Olsztynie. Rodzeństwo mieszkało w tej samej wsi. Podejrzany podczas przesłuchania przyznał się do winy. Złożył obszerne wyjaśnienia.

Prokurator rejonowy informuje, że szczegóły tego morderstwa są drastyczne. - Kobieta zginęła od licznych obrażeń, nakierowanych na dekapitację - wyjaśnia prokurator. Mężczyzna do zabicia ofiary używał dwóch noży. Finałem zbrodni była dekapitacja (oddzielenie głowy od reszty ciała ostrym narzędziem). Ofiara została zamordowana we własnym domu. W tym czasie jej dzieci nie było w domu. Motywy zabójstwa nie są do końca znane, ale z relacji oskarżonego wynika, że jego tłem były zaszłości rodzinne. 

- Po dokonaniu zbrodni samochodem ofiary 27-latek udał się w kierunku Olsztyna i na terenie tego miasta został zatrzymany tego samego dnia przez policjantów. Stało się to po podjętym niemal natychmiast pościgu, ponieważ mężczyzna był jedną z osób typowanych do ustalenia, że to właśnie on jest sprawcą zabójstwa - poinformował prokurator Bagiński.

Dwójką dzieci ofiary zaopiekowała się jej najbliższa rodzinna. W oparciu o kodeks rodzinny i opiekuńczy zostanie wdrożona pomoc dla dzieci, także pomoc psychologiczna. O tym, jak pomóc tym dzieciom, decydował będzie teraz sąd rodzinny.

Zatrzymany przez policję 27-latek  został doprowadzony do sądu. Na wniosek prokuratury, decyzją Sądu Rejonowego w Mławie, został aresztowany na 3 miesiące. Usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Mławska policja nagrała film z transportu 27-letniego mężczyzny do aresztu śledczego. 

 

Komentarze obsługiwane przez CComment