Wariat za kierownicą

140 km na godzinę, o 90 km więcej niż pozwalają przepisy o ruchu drogowym na terenie zabudowanym, pędził volkswagen po ulicy  Mikołaja Kopernika w Mławie.  Policja zatrzymała pirata, jest to 35-letni mieszkaniec tego miasta.

- W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego oraz wcześniejszymi, licznymi wykroczeniami drogowymi, popełnionymi przez tego kierowcę, policjanci odstąpili od postępowania mandatowego. Zatrzymali kierującemu uprawnienia do kierowania w trzech  kategoriach. Sprawa zostanie skierowana do Sądu Rejonowego w Mławie z wnioskiem orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów - poinformowała nas asp. szt. Anna Pawłowska.

Ul. Kopernika to jedna z najbardziej uczęszczanych dróg w Mławie. Prowadzi do kościoła, obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ogrodów działkowych,  al. Marszałkowskiej i lasu – miejsca rekreacji licznych mieszkańców miasta. Kilka lat temu zwężono o tam  jezdnię w czterech miejscach (wysepki), co miało zapobiegać piractwu. Jak widać są tacy kierowcy, którzy w nosie mają bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników ruchu.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl