Weekend nietrzeźwych kierowców

W piątkowy wieczór  policja zatrzymała w Dozinach (gm. Szreńsk)  kierująca fordem  kobietę, która w trakcie jazdy piła piwo.

- Jak się okazało, 44-letnia mieszkanka powiatu  mławskiego miała w organizmie ponad 2,2 prom. alkoholu. W samochodzie przewoziła pasażera, od którego, jak twierdziła w rozmowie z policjantami, dostała piwo. Piła je kierując samochodem. Zanim wsiadła do samochodu także wypiła piwo. Dzień wcześniej również piła alkohol.  Ford został usunięty z drogi na koszt pijanej właścicielki, która straciła prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi jej wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności – poinformowała nas asp. szt. Anna Pawłowska  z Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

W niedzielę rano natomiast patrol policyjny zatrzymał na ul. Działdowskiej w Mławie kierowcę audi, nietrzeźwego (0,6 prom.) 48-letniego obywatela Korei Południowej.  Twierdził, że pil alkohol w sobotę wieczorem. On również stracił prawo jazdy i będzie odpowiadał przez sądem.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl