ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Wieczfnia Kościelna. XVIII Dożynki Gminno-Parafialne. Dziękczynienie za plony

Tradycyjnie już dożynki gminno-parafialne w Wieczfni Kościelnej, po raz XVIII, rozpoczęły się w miejscowym kościele, gdzie podczas uroczystej mszy św. podziękowano za plony, poświęcono wieńce. Potem karawana przeszła na plac przy szkole podstawowej.

W korowodzie , z miejscową strażacką orkiestrą dętą, rzucały się w oczy dożynkowe wieńce, niesione przez przedstawicieli 8 sołectw, wchodzących w skład gminy. A wieniec dożynkowy, to obok chleba, najważniejszy symbol święta plonów. Piękne konstrukcje z różnymi symbolami, które potem zaprezentowano obok dożynkowej sceny na terenie szkoły. Każdy był inny, ale miały wspólny mianownik , wykonane z tegorocznych plonów.

Wójt Mariusz Gębala przywitał zaproszonych gości, m.in. wiceministra rolnictwa, radnego sejmiku mazowieckiego i podziękował rolnikom za ich pracę , dbanie o bezpieczeństwo żywnościowe Polaków. Wspomniał również o bardzo dobrej pogodzie w dożynkową niedzielę, bo ubiegłoroczne dożynki były pod tym względem kiepskie, padał deszcz. To przyczyniło się do tego, że w uroczystościach uczestniczyły tłumy mieszkańców gminy. Mogli posmakować wielu dań z kilkunastu stoisk, a dzieci miały swój plac  zabaw.

Starostami tegorocznych dożynek byli Magdalena i Krzysztof Miecznikowscy, właściciele ponad 40- hektarowego gospodarstwa rolnego.

Komentarze obsługiwane przez CComment