ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Z ponad 2 promilami za kierownicą

Mławska policja coraz częściej otrzymuje zgłoszenia od przypadkowych osób, które zareagowały widząc podejrzane zachowanie kierowcy. Do takiej właśnie sytuacji doszło niedzielnego popołudnia  w centrum Mławy. Świadkowie zauważyli kierującego volkswagenem mężczyznę, który wyraźnie nie panował nad pojazdem. Nieudolnie zaparkował w pobliżu jednego z lokali gastronomicznych. Po chwili został zatrzymany przez interweniujący patrol dzielnicowych, wezwany przez świadków.

57-letni mieszkaniec Mławy miał ponad 2,3 promila alkoholu. Nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie a jego samochód odholowany i zabezpieczony na poczet przyszłej kary. Po wytrzeźwieniu, podejrzany usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu wysoka grzywna, utrata auta oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

Również w niedzielę , kilka godzin później, interweniujący patrol ruchu drogowego, zatrzymał na ul. Warszawskiej w Mławie 32-letniego mieszkańca pow. ciechanowskiego. Kierujący bmw mężczyzna miał ponad 2,2 promila alkoholu. W rozmowie z policjantami oświadczył, że zanim wsiadł za kierownicę wypił trzy piwa. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, samochód trafił na policyjny parking. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi mu wysoka grzywna, utrata pojazdu oraz  kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

Komentarze obsługiwane przez CComment