22-latek w rękach policji

Policjanci z płońskiej komendy zatrzymali 22-latka, który jadąc kradzionym autem przekroczył dopuszczalną prędkość, nie mając uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo okazało się, że razem z mężczyzną podróżował poszukiwany 27-latek, a pojazd został wykorzystany wcześniej do kradzieży paliwa.


Kilka dni temu policjanci z płońskiej drogówki pełniący służbę na krajowej 10, w Dzierzążni zatrzymali do kontroli osobowego seata. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości przez kierowcę auta, którym okazał się być 22-letni mieszkaniec Płońska. Mężczyzna w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 96 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 zł.
- W czasie sprawdzenia danych 22-latka w policyjnych bazach policjanci ustalili, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami, a seat został skradziony 5 stycznia z terenu jednego z płońskich osiedli domów jednorodzinnych. Do tego w bagażniku funkcjonariusze znaleźli 9 plastikowych kanistrów, a wewnątrz pojazdu jeszcze jeden z paliwem. W czasie dalszych czynności policjanci ustalili, że 6 stycznia seat został wykorzystany do kradzieży 17 litrów paliwa z jednej ze stacji paliw na terenie gm. Płońsk. Młody mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, a auto trafiło na strzeżony parking – relacjonuje Kinga Drężek-Zmysłowska, rzeczniczka płońskiej komendy.
Dodaje, że razem z 22-latkiem podróżowało troje pasażerów, z których jeden, 27-latek z gm. Płońsk, okazał się być osobą poszukiwana do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności. On również trafił do policyjnego aresztu, a następnie do zakładu karnego.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl