ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

3-latek sam na ulicy, o północy

Trzyletniego chłopca, który o północy stał na ulicy w Płońsku, zauważyła przypadkowa kobieta. Powiadomiła policjantów, którzy zaopiekowali się maluchem.


Kobieta jadąca samochodem przed północą na ulicy zauważyła stojące na chodniku około 3-letnie dziecko. W pobliżu nie było jego opiekunów, dlatego postanowiła zareagować. Chłopiec zachowywał się spokojnie, jednak kontakt z nim był utrudniony. Kobieta powiadomiła policję. Na miejsce skierowano patrol i karetkę pogotowia.
Do czasu przyjazdu medyków funkcjonariusze zaopiekowali się chłopcem, który nie posiadał żadnych zewnętrznych obrażeń. Dziecko przewieziono do szpitala, a policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania jego opiekunów.
- Po godz. 5.00 do Komendy Powiatowej Policji w Płońsku zgłosiła się para, która chciała zawiadomić o zaginięciu dziecka. Byli to rodzice odnalezionego trzylatka. Rodzina przyjechała z Ukrainy i mieszka w miejscowym hostelu. Okazało się, że kiedy rodzice usnęli, chłopiec otworzył drzwi wejściowe i wyszedł na ulicę. W chwili zgłoszenia rodzice byli trzeźwi - relacjonuje Grzegorz Osiński z płońskiej komendy policji.

Komentarze obsługiwane przez CComment