34-ty w tym roku przypadek kierowania bez uprawnień

14 marca płońska policja zatrzymała kolejną osobę, która kierowała pojazdem mimo braku uprawnień. Według policyjnych informacji, to już trzydziesty czwarty taki przypadek od początku bieżącego roku.

Nieodpowiedzialny 23-letni płońszczanin, który się zdecydował na ten krok, został zatrzymany do kontroli drogowej wczoraj wieczorem na ul. Młodzieżowej w Płońsku. Młody mężczyzna kierował osobowym audi. Nie dość, że kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, to samochód, którym się poruszał, nie ma aktualnego badania technicznego. Z uwagi na brak możliwości przekazania pojazdu innej osobie, auto zostało odholowane na koszt właściciela na strzeżony parking. Funkcjonariusze zatrzymali też dowód rejestracyjny – przekazała kom. Kinga Drężek-Zmysłowska.
Kierowca stanie teraz przed sądem, który zawsze orzeka w takiej sytuacji zakaz prowadzenia pojazdów, a w dalszej kolejności może wymierzyć mu karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. Maksymalna grzywna może wynieść aż 30 tysięcy złotych.

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl