14 marca płońska policja zatrzymała kolejną osobę, która kierowała pojazdem mimo braku uprawnień. Według policyjnych informacji, to już trzydziesty czwarty taki przypadek od początku bieżącego roku.
Nieodpowiedzialny 23-letni płońszczanin, który się zdecydował na ten krok, został zatrzymany do kontroli drogowej wczoraj wieczorem na ul. Młodzieżowej w Płońsku. Młody mężczyzna kierował osobowym audi. Nie dość, że kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, to samochód, którym się poruszał, nie ma aktualnego badania technicznego. Z uwagi na brak możliwości przekazania pojazdu innej osobie, auto zostało odholowane na koszt właściciela na strzeżony parking. Funkcjonariusze zatrzymali też dowód rejestracyjny – przekazała kom. Kinga Drężek-Zmysłowska.
Kierowca stanie teraz przed sądem, który zawsze orzeka w takiej sytuacji zakaz prowadzenia pojazdów, a w dalszej kolejności może wymierzyć mu karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. Maksymalna grzywna może wynieść aż 30 tysięcy złotych.