Poszukiwany zatrzymany podczas kontroli

14 marca w miejscowości Nowe Przybojewo (gmina Czerwińsk) podczas policyjnej kontroli samochodu osobowego (z powodu niesprawnego oświetlenia) zatrzymano także poszukiwanego pasażera auta.

Kierującą oplem 19-latkę policjanci ukarali mandatem karnym, gdyż na kierowcy ciąży obowiązek sprawdzenia przed wyjazdem stanu technicznego pojazdu, w tym oświetlenia. W oplu, poza kierującą znajdowało się dwóch pasażerów. W czasie kontroli jeden z nich zaczął się nerwowo zachowywać i próbował odejść z miejsca. Okazało się, że jest to 26-letni mieszkaniec gm. Czerwińsk nad Wisłą, poszukiwany zgodnie z nakazem sądu, do odbycia zastępczej kary 15 dni aresztu. Zastępcza kara była efektem niewywiązania się przez mężczyznę z nałożonej na niego przez sąd kary za popełnione wykroczenie - kierowanie bez uprawnień. 26-latek trafił do policyjnego aresztu, a z niego przewieziony został do zakładu karnego – poinformowała oficer prasowa płońskiej policji, kom. Kinga Drężek-Zmysłowska.
Jak informuje policja, zastępcza kara aresztu zarządzana jest przez sąd w sytuacji, gdy osoba ukarana za popełnione wykroczenie nie wywiązuje się z nałożonej kary innego rodzaju. Areszt to jedna z czterech przewidzianych kar, a wymierza się go w dniach, przy czym trwa on najkrócej 5, a najdłużej 30 dni.

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl